Menu
+ 48 570 180 730 barline@barline.eu PL / PLN
Język
Waluta
Logowanie / Rejestracja
Lista wpisów
Lista wpisów
Jak dobrać właściwy rozmiar ubranek dla dzieci?
14.04.2022
#UBRANIA DLA DZIECI
#ROZMIARY UBRAŃ DLA DZIECI

Jednym z podstawowych problemów, z jakimi borykają się wszyscy rodzice chcąc zadbać o właściwą ilość ubranek dla swojego dziecka jest to, że dzieci bardzo szybko rosną i bardzo szybko są w stanie z kupionych chwilę wcześniej ubranek wyrosnąć. Problem ten jest szczególnie widoczny w pierwszych miesiącach i w pierwszych latach życia dziecka. Każdy rodzic wie, że naprawdę wygodnie i komfortowo dziecko czuje się jedynie w idealnie dopasowanych ubraniach, i jednocześnie też ma w tyle głowy zapisaną wiadomość, że warto jest jednocześnie wyjść nieco do przodu i kupić takie ubrania, w które będzie można ubrać dziecko także za kilka miesięcy. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu postaramy się pomóc naszym czytelnikom w wyborze właściwych rozmiarów ubranek dla dzieci w zależności od wieku.

Tabela rozmiarów dziecięcych

Podstawowym elementem, który pomaga nam w doborze właściwych ubranek dla dziecka jest stosowana w zasadzie przez wszystkich producentów tego typu odzieży tabela rozmiarów dziecięcych.  W naszym sklepie internetowym sprzedajemy wyłącznie markową odzież dziecięcą, dzięki czemu nasi klienci mogą mieć pewność, że podawane rozmiary są zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami. Każdy rozmiar dziecięcy odpowiada wzrostowi, a w pewnym sensie także wieku dziecka. Tabela obejmuje rozmiary od 50 (czyli rozmiar odpowiedni dla dzieci do 50 cm wzrostu, co w przypadku wieku zazwyczaj oznacza niemowlęta 0-1 m-sc) do 122 (czyli do 117-122 cm wzrostu, czyli ubranka dla dzieci, które mają około 6-7 lat).

Żeby jednak tabela rozmiarów dziecięcych faktycznie mogła być dla nas pomocna podczas wyboru rozmiaru ubranka dla dziecka, musimy najpierw zmierzyć swoje dziecko. Co istotne pomiarów należy dokonywać na dziecku, a nie na używanych przez niego ubraniach, ponieważ te mogą mieć inny fason lub może być po prostu uszyte  z innych materiałów. Oba te elementy mogą otrzymany wynik nieco przekłamywać.

Jakie wymiary powinniśmy zmierzyć?

To zależy oczywiście od rodzaju wybieranej odzieży dziecięcej. W przypadku bluz, sweterków czy koszulek istotna będzie długość rękawa od pachy do nadgarstka, co na ubraniach jest określane jako długość B, ważna jest również szerokość barków, czyli wymiar liczony od ramienia do ramienia na plecach z rękoma ułożonymi pionowo wzdłuż ciała. Kupując spodnie dla dziecka trzeba z kolei zmierzyć długość od kroku do ziemi (długość F) oraz ustalić obwód pasa (długość D).

Właściwe wykonanie pomiarów jest szczególnie istotne, jeżeli planujemy kupno odzieży dziecięcej w sklepie internetowym. Co istotne, jeżeli zastanawiamy się pomiędzy dwoma rozmiarami, warto jest wybrać ten większy. Prędzej czy później nasze dziecko dorośnie do nowych spodni, czy do nowej bluzy. Gorzej natomiast, jeżeli zakupione ubranka okażą się za małe. Na szczęście nawet kupując ubrania w sklepie internetowym można łatwo je zwrócić lub wymienić na inny rozmiar.