. Materiały, z jakich powinny być wykonane ubrania dla dzieci
Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Twój koszyk 0 PLN
Kategorie
PL / PLN
Lista wpisów
Lista wpisów

Z jakich materiałów powinny być wykonane ubrania dla dzieci

14.04.2022
#MATERIAŁY UBRAŃ
#DZIECIĘCE UBRANIA

Wybierając ubrania dla dzieci zbyt często zwracamy uwagę tylko na ich estetykę, kolory czy bajkowe wzory. Tymczasem głównym kryterium wyboru ubranek dla dzieci powinien być materiał, z jakiego ubranka zostały uszyte. On bowiem jest nie tylko gwarancją bezpieczeństwa, lecz także wygody naszego malucha, swobody jego ruchów i dobrego samopoczucia. Trwały materiał sprawia, że ubranie na długo zachowa odpowiednią formę oraz kolory.

Jakie zatem materiały wybierać?

Bawełna

Bawełna jest wytrzymała, a zarazem elastyczna, dlatego najlepiej nadaje się do produkcji:

  • koszulek
  • dresów
  • spódniczek

Bawełna nie powoduje podrażnień ani nie wywołuje alergii. Dzieci w ubraniach z omawianego materiału czują się swobodnie i lekko, co jest niezmiernie ważne w trakcie zabawy.

Zawracajmy uwagę, czy bawełna pochodzi z upraw ekologicznych. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że produkcja ubrania nie przyniosła szkód planecie ani nie przyczyniła się do pogorszenia stanu środowiska naturalnego.

Len


Kolejną tkaniną idealną na ubrania dla dzieci jest len. Jego największą zaletą jest przewiewność, dlatego producenci odzieży dla dzieci chętnie używają go do produkcji letnich spodenek, sukienek i czapeczek. Len nie elektryzuje się, a dodatkowo jest bardzo wytrzymały; więc ubrania posłużą naszej pociesze przez długi czas.

Wełna

W sklepach stacjonarnych i internetowych, oferujących odzież dla dzieci znajdziemy także ubrania z wełny. Wełna doskonale zatrzymuje ciepło, a jednocześnie pozwala skórze oddychać, dlatego produkuje się z niej ubrania na zimę.

Unikajmy materiałów sztucznych czy syntetycznych. Takie bowiem nie tylko mogą powodować alergie skórne czy podrażnienia, ale przede wszystkim są niewygodne i mało przepuszczalne; dziecko w nich się po prostu zapaca.  

Jeśli zdecydowaliśmy się już na konkretny materiał, teraz nadszedł moment wyboru właściwego rozmiaru i wzoru. Pamiętajmy, że ubranka dla dziecka powinny być idealnie dopasowane pod względem rozmiaru: za ciasne będą krępowały ruchy maluszka, zbyt obszerne utrudnią poruszanie się.